Odśnieżanie
dachu

Zalegający śnieg na dachu oraz zwisające z okapu sople stanowią ogromne zagrożenie dla zaparkowanych w pobliżu samochodów jak i znajdujących się w obiekcie oraz wokół niego osób. Aby korzystać w bezpieczny sposób z budynku, odśnieżanie dachu i usuwanie sopli jest wręcz obowiązkiem. Ściąganie śniegu z dachu to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie tragicznych w skutkach katastrof budowlanych, jakie niestety w ostatnich kilkunastu latach miały miejsce w Polsce.

Gwarantujemy bezpieczne usuwanie śniegu z dachu – odśnieżanie dachu. Pozbądź się zbyt dużej ilości śniegu zagrażającej bezpieczeństwu. Nasz wykwalifikowany zespół niezwłocznie rozwiąże Twój problem. Głównie obsługujemy nieruchomości komercyjne oraz klientów prywatnych na terenie Śląska i Małopolski.

Dlaczego warto
Odśnieżać dach

 • Poprawiasz bezpieczeństwo Twoich klientów i pracowników czy rodziny

 • Unikasz kosztownych napraw

 • Brak ryzyka naprężeń w elementach nośnych

 • Odśnieżanie dachu nie zakłóca pracy obiektu

 • Usuwanie nawisów oraz sopli

 • Szybka realizacja

Sezon zimowy w pełni, dlatego warto pamiętać o regularnym odśnieżaniu dachu. Zaniedbanie tego typu może doprowadzić do pęknięcia w strukturze dachu, a pod ciężarem śniegu może on ulec uszkodzeniu. Warto także pamiętać, że zalegający śnieg na dachu w wyniku jego topnienia może spowodować zagrożenie dla osób, które będą przechodziły wokół obiektu. Należy mieć na uwadze, że pierwszy spadający puch nie przyczynia się do znaczącego obciążenia dachu, jednak problematyczny jest śnieg z mieszaniną wody, bądź lodu, który może wywierać wielokilogramowy nacisk na dach. Zalegający śnieg na dachu stanowi także niebezpieczeństwo dla znajdujących się pod obiektem samochodów, bądź sprzętów. Warto pamiętać, że obowiązkiem każdego właściciela obiektu budowlanego jest utrzymanie go w dobrym stanie technicznym oraz jednocześnie zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które znajdują się wewnątrz budynku.

Warto mieć na uwadze, że każdy metr sześcienny śniegu jest o olbrzymiej wadze. Średnio przyjmuje się, że waga takiej ilości śniegu to 200 kilogramów. W okresie zimowym należy również pamiętać o odśnieżaniu balkonów, chodników, a także samochodów – do czego zobowiązują stosowne przepisy.

Rodzaje Dachów
które odśnieżamy

Odśnieżanie dachów wykonujemy przy pomocy profesjonalnych narzędzi oraz wykwalifikowanych fachowców. Ogromne doświadczenie oraz sprzęt pozwolą wykonać odśnieżanie dachów, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz nieprzerwaną pracę funkcjonowania biznesu lub nieruchomości. Jesteśmy w stanie odśnieżyć każdy rodzaj pokrycia dachowego.

 • odśnieżamy dachy płaskie, strome, membranowe, polietylenowe, z gontu

 • odśnieżamy dachy na halach, magazynach, zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych

 • odśnieżanie dachów na szkołach, przedszkolach, kościołach, instytucjach, budynkach administracji publicznej

 • odśnieżamy dachy supermarketów oraz sklepów wielkopowierzchniowych

 • odśnieżanie dachów membranowych, płaskich

Ile Waży
Śnieg na dachu

20 cm świeżego puchu śniegu zalegająca na powierzchni 1 m2
waży ok. 20 kg

20 cm osiadłego śniegu zalegająca kilka godzin na powierzchni 1m2
waży ok. 40 kg

20 cm starego śniegu zalegająca
kilka tygodni na powierzchni 1 m2 waży ok. 60 kg

20 cm mokrego śniegu
zalegająca na powierzchni 1 m2
waży ok. 80 kg

Co mówią przepisy na temat
Odśnieżania dachu

Za niedostosowanie się do przepisów nakazujących usuwania zalegającego śniegu z dachu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa grozi kara grzywny. W skrajnych przypadkach może zostać zasądzona także kara pozbawienia wolności do jednego roku. O nakazie odśnieżania dachu mówi ustawa z 7 lipca 1994 roku o Prawie Budowlanym, w której istnieje zapis, że obowiązkiem jest między innymi usunięcie uszkodzeń oraz uzupełnienie braków, które mogłyby spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, a także bezpieczeństwa mienia, bądź środowiska, w szczególności katastrofy budowlanej.

Nadmiar śniegu, który zalega na dachu może spowodować wiele uszkodzeń. W konsekwencji nawału śniegu może dojść do zawalenia konstrukcji lub osunięcia się z dachu na przechodniów, bądź mienie. Zagrożone są także lodowe sople. Warto pamiętać, że bryły, zwisy lodowe i śniegowe – wszystkie z tych elementów, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych oraz osób, które się poruszają pojazdami, a także przedmiotów nieruchomych znajdujących się w pobliżu obiektu muszą zostać usunięte.

Straż Miejska systematycznie w okresie zimowym kontroluje obiekty i może wystawić mandaty za nieusunięcie groźnych dla przechodniów sopli lub nawisów śnieżnych. Kary opiewają od 20 do 500 zł. Warto mieć na uwadze, że kara za niedostosowanie się do obowiązujących przepisów to jedna kwestia, natomiast zupełnie inną sytuacją jest odpowiedzialność cywilna za nieumyślne spowodowanie szkody osób, które mogą zostać poszkodowane na skutek spadającego z dachu śniegu. Kontrolami oraz nakładaniem mandatów za nieodśnieżenie dachu zajmuje się Straż Miejska, policja, a także Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Masz pytania?
zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń! , odpowiemy na wszystkie twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Dobierzemy odpowiednie materiały oraz technologię dla twojego dachu. Darmowo wycenimy usługę malowania, mycia, impregnacji oraz odśnieżania dachu. Podczas rozmowy z nami dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do malowania dachów.

Jeśli masz możliwość prześlij zdjęcie dachu.
Przetwarzanie danych osobowych *
Administratorem Twoich danych osobowych jest firma Kadach. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane przez formularz kontaktowy zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi.