Malowanie
dachów z blachy

Odnów swój dach
z blachy

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów wykorzystywanych do pokrycia dachów. W Polsce ogromną popularnością cieszy się blacha. Trudno się temu dziwić. Cechuje się między innymi dużą odpornością na działanie wiatru oraz wilgoci i zapewnia doskonałą izolację cieplną i akustyczną. Dodatkowo jest to rozwiązanie bardzo estetyczne.

Mimo dobrych parametrów wytrzymałościowych nie należy zapominać o zabiegach utrzymujących blachę w dobrej kondycji. Brak odpowiedniej konserwacji dachu sprawia, że jego elementy nie tylko gorzej wyglądają, ale również są mniej odporne na działanie warunków atmosferycznych. W wyniku tego na powierzchni blachy mogą pojawiać się mchy, korozja oraz przebarwienia.
Takie pokrycie obniża walory estetyczne całego domu. Aby temu przeciwdziałać, warto skorzystać z profesjonalnego czyszczenia i malowania dachów. Oto jak przebiega proces wykonania tej usługi w firmie KaDach.

Malowanie dachów
dzielimy na kilka
etapów

Etap 1

Przy pomocy myjki wysokociśnieniowej usuwane są zabrudzenia, mchy oraz odpadające elementy starej farby.

Etap 2

Ręcznie likwidowane są elementy korozji. Jej ogniska negatywnie wpływają na właściwości wytrzymałościowe blachy

Etap 3

Przed nałożeniem pierwszej warstwy farby wykonywane jest odpylanie dachu.

Etap 4

Nakładana jest punktowo farba antykorozyjna na miejsca korozji. Jej zadaniem jest ochrona blachy przed skutkami korozji.

Etap 5

Przy pomocy specjalnego agregatu hydrodynamicznego następuje malowanie blachy.

Etap 6

Po wyschnięciu pierwszej warstwy następuje ponowne malowanie dachu.

Zobacz z
jakich materiałów
korzystamy!

Zobacz materiały

Dlaczego warto
malować dach?

Estetyczny i dobrze zakonserwowany dach z blachy stanowi prawdziwą wizytówkę każdego domu jednorodzinnego, dlatego należy o niego regularnie dbać. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest pomalowanie jego elementów przy pomocy specjalnej farby do blachy.

Zalety malowania dachu z blachy

Oszczędność pieniędzy

Wymiana dachu z blachy jest kosztowna. Malowanie stanowi dużo tańszą alternatywę.

Impregnacja dachu

Używana do malowania farba zawiera specjalny środek impregnujący. Wzmacnia on blachy, skutecznie chroniąc ją przed skutkami działania warunków atmosferycznych.

Walory estetyczne

Malowanie blachy to prosty sposób na zmianę lub odświeżenie aranżacji dachu.

Oszczędność czasu

Pomalowanie blachy jest szybsze niż wymiana poszczególnych elementów.

Zakres
naszych usług:

W KaDach oferujemy Państwu kompleksową usługę malowania dachów z blachy. Wykonujemy każdy z etapów od mycia powierzchni dachu przy pomocy myjki wysokociśnieniowej, aż po samo malowanie na gorąco metalowych elementów. Wykorzystujemy do tego najwyższej jakości farby do blach. Przy ich pomocy nie tylko zmieniamy wygląd dachów, ale również konserwujemy ich elementy. Przez co mogą służyć właścicielom przez długie lata.

Podczas wykonywanych przez nas prac korzystamy ze sprzętu renomowanych producentów. Specjalne myjki pozwalają czyścić pod ciśnieniem do 700 barów. Dzięki temu możliwe jest usunięcie zabrudzeń i pozbycie się mchu, a także z pomocą specjalistycznych detergentów, również skuteczne odtłuszczenie blachy. Po wykonaniu tych zabiegów materiał jest gotowy do realizacji kolejnych prac.

Malowanie blachy wykonujemy metodą hydrodynamiczną. Pomagają w tym agregaty, które podnoszą wydajność wykonywanej przez nas pracy. Za wykorzystaniem natryskowej metody przemawia długa lista zalet tej technologii. Przede wszystkim zużywa się mniej rozpuszczalnika, dzięki czemu farba lepiej pokrywa malowaną powierzchnię. Dodatkowo jest to rozwiązanie bezpieczniejsze dla środowiska, ponieważ rozpyleniu ulega niewiele substancji chemicznych.

Profesjonalne malowanie dachów z blachy wykonujemy dla Państwa na terenie Małopolski i Śląska, między innymi w takich miejscowościach jak Mikołów, Żywiec oraz Bielsko-Biała. Prosimy o kontakt z nami już teraz – przygotujemy darmową wycenę robót.

Nasze realizacje

Jesteś zainteresowany
lub masz do nas pytanie?

Skontaktuj się!

Przejdź